Matematik 1 Yaz Okulu
Matematik dersi birbiriyle bağlantılı konulardan oluşan ve ancak konuların mantığını kavrayabildiğimizde başarılı olabileceğimiz bir bilim dalıdır. Yani süreklilik isteyen ve konular arasında bağlaşım ilkesinin güçlü olduğu bir derstir. 9.10.11.12. sınıf öğrencilerinin kayıt yapabileceği bu kursta geçmiş yılların anlamlı bir tekrarını yaparak gelecek yılın konularına hazır hale gelecektir. Bu program sonrasında  Matematiği yapabilen öğrenci üniversiteye giden yolda kendisini daha yetkin hissedecektir.
Unutulmamalıdır ki ulusal sınavlarda en önemli nokta önceden başlama ve konulara erkenden aşina olmadır. Milyonlarca öğrencinin önüne geçebilmek, fark atabilmek için en büyük yardımcı ve ayraç matematik dersidir; çünkü 5000’e civarında öğrenci sıfır çektiği ve en az 500 bin’e yakın öğrencinin 5 tane net dahi yapamadığı bir dersten söz etmekteyiz. Matematik dersinden 20-25-30 gibi net bırakabilmek olağanüstü bir olay haline gelmiştir.

Ünsal Ören Eğitim Kurumları olarak; bu zorlu yarışta yanınızda olduğumuzu ve engelleri profesyonel bir yöntemle çözmek için sizleri 19 Haziran2018’de başlayacak olan matematik temellendirme derslerimize bekliyoruz…

akadyaz

Akademik LGS Yaz Okulu

Bilindiği üzere TEOG sınavı kaldırılmış, yerine bir benzeri olan LGS yani Liselere Giriş Sınavı getirilmiştir. Türkiye’deki tüm liselerin sadece yüzde 10‘luk kısmı nitelikli lise olarak belirlenmiş ve LGS sınavı ile öğrenci kabulüne başlamıştır. “İyi bir liseyi kazanmak, iyi bir üniversitenin kapılarını aralamaktır” sloganıyla yola çıkan Ünsal Ören Eğitim kurumları öğrencilerimizin yaz döneminde de yanlarında olup öğrencilerimizin eğitim ortamından uzak kalmamaları ve bir sonraki yıla hazır olmalarını için Akademik yaz okulunu planlamıştır.
2018 yılı Temmuz- Ağustos aylarında 8. Sınıfa geçen öğrencilerimize 8. Sınıf Matematik,Türkçe, Fen Bilgisi derslerini toplamda 140 saatlik bir programla yaz döneminde LGS’nin temel derslerini halletmiş olacağız. Ayrıca ders bitimlerinde soru çözüm saatleri, etütler, tarama-deneme sınavları gibi bütünleştirici eğitim metotlarıyla öğrenciler öğrendiklerini pekiştirecek ve bilgiler daha kalıcı hale gelecektir.

Bu programa katılan öğrenci hem yaz döneminde hem de eğitim dönemi içerisinde LGS konularını ve soru çeşitlerini görerek sınava tam hazır hale gelecektir. Rakiplere fark atılarak  yıl içerisindeki zamanının büyük çoğunluğunu konuları anlamaya değil soru çözmeye harcayarak daha verimli bir sınav hazırlığı gerçekleşecektir.  Bu program 8. Sınıfa geçen öğrencilerimize yöneliktir.

Veliler olarak Tatil planlarınızı sadece bu sene erteleyerek çocuğunuzun geleceğini garanti altına alabilirsiniz. (* Bu programda LGS’nin en çok puan getiren dersleri matematik,fen bilgisi ve Türkçe  8. Sınıf konuları işlenecektir.)

eglyaz

Eğlenceli Yaz Okulu

Eğlenceli yaz okulu;  7 hafta süreli olup temel İngilizce,  temel matematik dersleri yanı sıra drama, zeka oyunları, görsel sanatlar, müzik, sportif faaliyetler ve gezilerden oluşmaktadır.  Programımızda yer alan matematik ve İngilizce dersleri, klasik eğitiminden çok farklı olup, oyunlarla öğretilerek zihinlerde daha kalıcı olması sağlanmaktadır.  Çocuklarımıza vereceğimiz bu eğitimler matematik ve İngilizceyi sevdirecek ve ilerleyen yıllarda bu temel derslerin katkısı tüm derslerine yansıyacaktır.

Bu programa katılan öğrenciler akademik donanımın yanı sıra katılacakları sosyal etkinliklerle  yaparak yaşayarak öğrenmeyi, el becerilerini özgüven duymayı ve eleştirel düşünebilmeyi kısacası öğrenmeyi öğreneceklerdir. Ayrıca programa katılan tüm öğrencilerimize akademik kişilik envanteri, benlik ölçeği, burdon dikkat testi, benton görsel bellek testi, çalışma davranışı değerlendirme ölçeği gibi çeşitli rehberlik envanterleriyle çocuğu tanıma ve değerlendirme süreci işletilecektir. Bu çalışma; çocuğun ilgi ve  becerilerinin belirlenmesinde, geleceğe yönelik yönlendirmede doğru kararlar alınmasında yol gösterici olacaktır.Bu programa 09-14 yaş grubundaki tüm çocuklarımız katılabilecektir.

  Ön Kayıt Formu

  Adınız Soyadınız(Öğrencinin)*

  E-Postanız

  Cep Telefonu (Size her zaman ulaşabileceğimiz bir numara giriniz.)

  KATILMAK İSTEDİĞİNİZ YAZ PROGRAMI

  Lütfen şu anda devam ettiğiniz sınıfı seçiniz

  Yaz Okulu Şube Seçimi*

  6698 SAYILI KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU KAPSAMINDA BİLGİLENDİRME

  Bilgilendirmeyi okudum. Kişisel verilerimin belirtilen şekilde kullanılmasına onay ve izin veriyorum.

  Lütfen girdiğiniz bilgilerin eksiksiz ve doğru olduğunu kontrol ettikten sonra "Gönder" butonuna basın.

  SSS

  1-Yaz kursunuz hangi tarihler arasında yapılacaktır?
  Eğlenceli Yaz Okulu  ve Akademik Yaz Kursları 02 Temmuz 2018-17 Ağustos 2018 Tarihleri arasında yapılacaktır. Matematik Temellendirme Kursu (Matematik 1) 19 Haziran-02 Ağustos arasında olacaktır.

  2-  Yaz programlarında Birebir dersleriniz olacak mı?
  Yaz paketlerinde birebir soru çözümleri olacaktır. Öğrenci çözemediği soruları öğretmenine birebir sorabileceği soru çözüm saatleri olacaktır.  Programlardan herhangi birine kayıtlı birebir özel ders konu anlatımı almak isteyen öğrencilerimize özel ders paketi indirimli olarak sunulmaktadır.

  3-Yaz programlarına hangi yaş grubu öğrencileri katılabilir?
  Eğlenceli Yaz Okulu için 9-14 yaş aralığında olmak, Akademik Yaz Kursu için 8. Sınıfa geçmiş olmak gerekmektedir. Matematik temellendirme gruplarına lise düzeyindeki tüm öğrenciler katılabilir.

  4- Yaz eğitimlerinde gruplandırma olacak mı?
  Evet  her yaş grubunun farklı gelişim seviyesi olduğu için gruplar yaş aralıklarına göre oluşturulacaktır.  Lise Matematik grupları ise akademik ölçümleme sınavına göre belirlenecektir. (Lise matematik eğitimleri Karataş Özel Öğretim Matematik Kursunda Yapılacaktır.

  5-Başvurular nasıl ve ne zamana kadar yapılacaktır?
  Ön başvurular sitemizde online olarak yapılacaktır. Kesin kayıt işlemleri Ünsal Ören  Butik Ortaokulu, Ünsal Ören İncilipınar Özel Öğretim Kursu, Karataş Özel Öğretim ve Kişisel Gelişim Kursunda  yapılacaktır. Son kayıt tarihi Matematik Temellendirme(Matematik 1) 13 Haziran, Eğlenceli ve Akademik Yaz Okulları 30 Haziran olarak belirlenmiştir.

  6- Ödemeler taksit yapılabilir mi?
  Kredi Kartına 3+2 taksit imkanı sunulmaktadır.

  7- Cep mobil veli bilgilendirme nedir ?
  Öğrencinin tüm gelişim süreci ve devam devamsızlık durumlarını SMS yoluyla veliye bildirilir.

  8- Detaylı bilgi için ne yapmalıyım?
  Bu sayfada bulunan "Ön Başvuru Formu"nu doldurabilir, 0342 371 33 44 - 0552 217 33 27 numaralarını arayabilirsiniz ya da size en yakın şubemize giderek detaylı bilgi alabilirsiniz.