Ünsal Ören Eğitim Kalitesi

10 yıldır siz başarıyı, biz güveninizi kazandık. Yeni süreçte, alışılagelmiş eğitim metotlarını bir yana bırakmış, “öğrenci merkezli eğitim modelimiz” ile öğrenciyi öğrenmeye teşvik eden, öğrencisine gerekli donanımı sağlayan ve “birebir ilgi” gösteren rehberlik çalışmalarımızla başarılarınıza ortak olmaktan mutluluk duyacağız. Her yıl bireysel ve kitlesel başarılara imza atan Ünsal Ören Eğitim Kurumları, her öğrencisine kaliteli eğitim sunuyor...

 

Temel-Lise-Program

Okulumuzda yöneticilerimiz ve rehber öğretmenlerimizle bireysel olarak görüşme imkanı bulup devlet okulundan özel okula nakil işlemleri, teşvikler ve üniversite hazırlık programı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Yeni süreçte, alışılagelmiş eğitim metotlarını bir yana bırakmış, “öğrenci merkezli eğitim modelimiz” ile öğrenciyi öğrenmeye teşvik eden, öğrencisine gerekli donanımı sağlayan ve “birebir ilgi” gösteren rehberlik çalışmalarımızla başarılarınıza ortak olmaktan mutluluk duyacağız.

temel-lise-p01

OKULUMUZ

Ünsal Ören Özel Okulları müfredatı ve özgün eğitim modeli ile üniversite hazırlık konusunda uzmanlaşmış özel bir lisedir. Kitlesel başarıda Gaziantep genelinde büyük başarılara imza atan okulumuz 9-10-11-12.Sınıf öğrencilerine hem okul derslerine hem de üniversiteye en iyi şekilde hazırlamak için kişiye özel akademik öğrenme programı ile TAM GÜN eğitim verir.

temel-lise-p02

KADRO

Ünsal Ören Özel Okullarının deneyimli ve seçkin kadrosu her öğrencisini yakından takip eder. Öğretmenler sınıftaki her öğrenciyi dikkate alarak dersi anlatır. İşlenen konu tam olarak anlaşılıp kavranmadan yeni konuya geçilmez. Tüm Dersler, etütler, ek çalışma programları, ödev takibi ve sınavlar seçkin öğretmen-yönetici kadrosu tarafından ciddiyetle yürütülür. Okulumuz eğitim disiplininden asla ödün vermez. 

temel-lise-p03

YAYINLAR

Okulumuzda dersler Milli Eğitim Bakanlığı kitapları ile birlikte yıllık plana göre hazırlanmış, “Sınav Dergisi Yayınlarının” okula uyarlanmış formatı olan konu anlatımlı setlerden ve modüler soru bankalarından işlenir. Ünsal Ören Özel Okulları, eğitim alanındaki tüm deneyim ve tecrübesini “Sınav Dergisi” markasının kaliteli yayın gücüyle birleştirerek öğrencilerine en verimli hizmeti sunmayı amaçlamaktadır.

temel-lise-p04

SINAVLAR

Okulumuzda “Telafi Sınavları” hariç tüm “Yazılı Sınavlar” ve Deneme Sınavları” Sınav Dergisi Yayın Merkezinde hazırlanır ve tüm Türkiye’deki Sınav Liseleri ile birlikte okulumuzda eş zamanlı uygulanır. “Yazılı Sınavlar” kendi öğretmenlerimiz  tarafından değerlendirilirken, “Deneme Sınavları” ise Türkiye geneli olarak değerlendirilir. Böylece öğrencilerimiz  her sınavda Türkiye geneli başarı sıralaması ile birlikte okul başarısını sınav  sonuç karnesinde görebilecektir. 

 

temel-lise-p05

DERSLER 

Okulumuzda Dersler her branş için hazırlanan “Anadolu Lisesi Müfredatının Yıllık Planına” uygun olarak işlenir. Üniveriste sınavlarında (YGS-LYS) hedefi belli ve yüksek başarı beklentisi olan öğrencilerimize YGS ve LYS'ye hazırlık programı uygulanacaktır. Lise eğitimi alırken üniversiteye hazırlık sunan okulumuz, Öğrencilerini başarılı kılacak tüm çalışmalarda tecrübeli kadrosuyla hizmet vermektedir.

temel-lise-p06

CUMARTESİ DERSLERİ

Cumartesi günleri; konu tekrar dersleri, toplu ve bireysel etütler, soru çözüm saatleri, performans değerlendirme sınavları, telafi sınavları gibi farklı şekillerde değerlendirilecek etkinlik takvimi oluşturulmuştur. Ders programı içerisinde üniversiteye hazırlık dersleri ve okul programı birlikte verilmiştir. Temel lisede, öğrenci tam gün eğitim göreceği için bu iki program en verimli şekilde uygulanacaktır.

temel-lise-p07

AKŞAM DERSLERİ

Anlatılan konu ile ilgili sınıfta çözülmeyen sorular, günlük ödev olarak verilen ve o gün içerisinde yapılması gereken akşam derslerinde öğretmen kontrolünde öğrenciler tarafından çözülecektir. Yapılamayan veya yanlış yapılan sorular öğretmene yine aynı ders saatinde sorulup anlatılan konuyu yeterince anlamadığı belirlenen öğrencilerle grup çalışması şeklinde değerlendirilir. 

temel-lise-p08

ÖDEVLER

Okulumuzda Öğrencinin bireysel çalışmalarını planlamak amacıyla, haftalık ders programından hareketle her dersin ödev günü ve miktarı “Ödev Çizelgesi”nde belirlenir. Haftalık ders programında ilgili dersin ilk saati mutlaka ödev kontrolü için ayrılır. Ödevlerini yapmayan öğrencilerin ödevleri (miktarı artırılarak) ek çalışma saatinde tamamlatılır. 

Temel-Lise-Ders-Programi-2

 

temel-lise-kayit

TEMEL LİSEYE KİMLER KAYIT YAPTIRABİLİR?

Temel Liselerin dokuzuncu sınıfına; ilk defa kayıt yaptıracak olanlar için ülkemizdeki tüm ortaokul veya imam hatip ortaokulunu bitirenlerin kayıtları hiçbir şart aranmaksızın yapılabilir.

Temel Liselerin onuncu, on birinci ve on ikinci sınıflarına ise yine ülkemizdeki özel veya devlet tüm örgün ortaöğretim okullarında hangi programı uyguluyor olursa olsun (Fen Lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi, Anadolu Öğretmen Lisesi, Anadolu Lisesi, Güzel Sanatlar Lisesi, Spor Lisesi, Meslek Lisesi, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Çok Programlı Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi, Sağlık Meslek Lisesi, Ticaret Meslek Lisesi, Endüstri Meslek Lisesi, Kız Meslek Lisesi, Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi, Akşam Lisesi, Genel Lise vs…) ara sınıf öğrencilerinin kayıtları nakil ve geçiş esasları haricinde hiçbir şart aranmaksızın yapılabilir.

Diğer örgün ortaöğretim kurumlarında dokuzuncu sınıfta sınıf tekrarı yapmak zorunda kalan öğrenci-lerin de Temel Liselere kayıtları ilave hiçbir şart aranmaksızın nakil ve geçiş esaslarına göre yapılabilir.

Açık Öğretim Lisesi ile Mesleki Açık Öğretim Liselerinin herhangi bir sınıfında okuyup Temel Liselere kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerden; öğretim yılının başlayacağı tarih itibariyle 18 yaşını doldurmamış, daha önce örgün ortaöğretimde sınıf tekrarı vb. sebeplerden okuma hakkını kaybetmemiş ve disiplin yönünden örgün eğitim dışına çıkarma cezası almamış olanlarının Temel Liselere kayıtları yapılabilir.

Başka program uygulayan bir ortaöğretim kurumunun (Örn. Meslek Lisesi) onuncu, on birinci, on ikinci sınıflarında okurken Temel Liseye nakil yaptırmak isteyen öğrenciler geçmişe dönük herhangi bir fark dersi almalarına gerek kalmadan kaldıkları sınıftan eğitimlerine devam ederler ve Temel Liseden mezun olduklarında da kendilerine Temel Lise diploması verilir.

 

ÜNSAL ÖREN ÖZEL OKULLARI DEVLET TEŞVİĞİ İLE YANINIZDA!

2018-2019 Öğretim Yılında Eğitim-Öğretim Desteği ile Okullarımıza Kayıt ve Nakil Yaptırma Fırsatını Kaçırmayın! Devlet okulundan özel okula nakil ve teşviklerle ilgili detaylı bilgi almak için iletişim formumuzu doldurun.

Bize sormak ve iletmek istediğiniz her konuda yazabilirsiniz. İlgili birim en kısa sürede size cevap verecektir.

Adım Soyadım (gerekli)

Öğrenci VelisiyimÖğrenciyim

Eposta Adresim (gerekli)

Telefon Numaram (gerekli)

Size hangi konuda yardımcı olabiliriz?

İletiniz

Konu ile ilgili sizden;
Telefon bekliyorumE-posta bekliyorum

Unsal-Oren-Temel-Lisesi-Map

ÜNSAL ÖREN TEMEL LİSESİ: İncilipınar Mahallesi 11.Sokak No:12 GAZİANTEP /// TEL 0342.2153747 GSM 05070072500