img_7872
Ünsal Ören Eğitim Kurumları eğitim alanında ortaya koyduğu hizmet kalitesini gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleri ile güçlendirmeye devam ediyor.

Kızılay Haftası etkinlikleri kapsamında, “Kahramanlık Kanımızda Var” sloganı ile yola çıkan Ünsal Ören Eğitim Kurumları, Türk Kızılayı işbirliği ile kan bağışı kampanyası düzenledi. Ünsal Ören Temel Lisesi Fuaye Alanı’nda gerçekleştirilen etkinliğe öğretmenler ve personeller, veliler ile 18 yaşını doldurmuş öğrenciler destek verdi.

Bağış kampanyasında Doğu Akdeniz Bölge Kan Merkezi Doktoru Yeşim Yaldırak ile Flebotomistler görev aldı. Doktor Yaldırak her bağışçıya kan vermenin, kan bağışında bulunmanın önemini ve faydalarını anlattı.

İlk olarak 4 sayfalık bir form dolduran öğretmenler, personeller, veliler ile öğrencilerin daha sonra kan sayımı, tansiyon, nabız, ateş ve vücut ağırlığı ölçümü yapıldı.

Son olarak Doktor Yeşim Yaldırak’ın muayenesinden geçen öğretmenler, personeller, veliler ile öğrenciler kan bağışında bulundu.

BAĞIŞLANAN BİR ÜNİTE KAN ÜÇ İNSAN HAYATINI KURTARIR!.

Doğu Akdeniz Bölge Kan Merkezi Donör Kazanım Uzmanı Feridun Gök ise Ünsal Ören Temel Lisesi Konferans Salonu’nda öğrencilere seminer verdi. Öğrencileri kan Bağışı konusunda bilgilendiren ve öğrencilerin merak ettiği soruları tek tek yanıtlayan Gök,  bağışlanan bir ünite kanla üç insan hayatının kurtarıldığına dikkat çekti.

Kan veren bağışçılar böyle anlamlı bir kampanyaya dahil olmalarını sağlayan Doğu Akdeniz Bölge Kan Merkezi ile Ünsal Ören Eğitim Kurumları yetkililerine teşekkür etti.

Özel Ünsal Ören Eğitim Kurumları ile Türk Kızılayı işbirliğinde düzenlenen kan bağışı kampanyasında 60 ünite kan toplandı.

“Sosyal sorumluluk ve sosyal bilincin gelişimi, desteklenmesi ve yaygınlaşmasını bir eğitim kurumu olarak asli görevlerimizden sayıyoruz” diyen Ünsal Ören Eğitim Kurumları Kurucusu Ünsal Ören “Kurumumuz bünyesinde bulunan iki Özel Sağlık Kolejimiz ile özellikle sağlık alanında bu ve benzeri sosyal sorumluluk projeleri ve sosyal dayanışma bilincinin arttırılmasına yönelik etkinlik ve organizayonlarda yer almaya büyük bir önem veriyoruz. Bu anlamda Kızılay haftası etkinlikleri kapsamında Türk Kızılayı ile birlikte geçekleştirdiğimiz bu kan bağışı organizasyonuna katkı ve katılım sağlayan öğrencilerimize, velililerimize, çalışanlarımıza ve Türk Kızılayı’nın değerli yetkililerine teşekkür ediyorum ” dedi.

Ünsal Ören Eğitim Kurumları bünyesindeki Ünsal Ören Temel Lisesi öğrenci ve öğretmenleri farkındalık oluşturmak adına Kızılay Haftası etkinlikleri kapsamında yine Doğu Akdeniz Bölge Kan Merkezi’ne gitmiş ve kan bağışında bulunmuştu.