img_8213
Özel Ünsal Ören Eğitim Kurumu öğrenci, öğretmen ve velileri  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü düzenledikleri bir etkinlikle andı.

Zeugma Mozaik Müzesi Konferans Salonu’nda düzenlenen, Ünsal Ören Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Üyeleri, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katıldığı tören, Mustafa Kemal Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Şehit ve Gazileri için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Öğrenciler tarafından Atatürk’e özlem ve saygı temalı şiirlerin okunduğu anma etkinliğinde “Ağlayalım Atatürk’e Ağıtı” ve “Son Balo” konulu barkovizyon gösterisi yapıldı.

Oldukça duygusal ve hüzünlü bir atmosferin hakim olduğu etkinlikte öğrencilerin sergilediği Zeybek ve Oratoryo gösterisi  büyük beğeni topladı.

Cumhuriyet ve Atatürk konulu kompozisyon  yarışmasında derece giren öğrencilere ödüllerinin verildiği törenin kapanışında konuşan Ünsal Ören Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Üyesi Ali ÖREN, kurum olarak Mustafa Kemal Atatürk ve Onun şahsında şekillenen ilke ve değerlere sahip çıkan, kalbi vatan ve millet sevgisiyle dolu bir nesil yetiştirmenin önemine vurgu yaparak,  Atatürk’ün düne, bugüne ve yarına ışık tutan ‘Yurtta Sulh Cihanda Sulh’ sözünü hatırlatıp “Ülkemizde ve dünyada barışın, kardeşliğin ve huzurun egemen olduğu bir gelecek  diliyorum” dedi..

Program okul korosu tarafından Atatürk'ün sevdiği türkülerin seslendirilmesi ve toplu fotoğraf çektirilmesinin ardından son buldu.