img_9322
Özel Ünsal Ören Eğitim Kurumları öğrenci, öğretmen ve velileri Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıl dönümünü düzenlenen törenle kutladı.

Zeugma Mozaik Müzesi Konferans Salonu’nda düzenlenen, Ünsal Ören Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Üyeleri, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katıldığı tören, şehitlerin anısına saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, gönderdiği bir mesaj ile program yoğunluğundan dolayı törene katılamadığını belirterek Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunu kutladı.

Gaziantep’in kurtuluş destanını anlatan videoların gösterildiği programda öğrencilerimiz günün anlam ve önemine ilişkin yazılar okudu, şiir dinletileri sundu. Öğrencilerimiz, hazırlayıp sahneledikleri tiyatrolarla hem güldürüp hem hüzünlendirirken halk oyunları gösterisi ve Gaziantep’in kurtuluşu oratoryosu programa katılanlardan tam not aldı.

Törenin kapanışında konuşan Ünsal Ören Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu üyesi Ali Ören, programda emeği geçenlere teşekkür ederek “Yürekleri yurt sevgisiyle dolu Antepliler verdikleri mücadele ile bir destan yazmış, her türlü yokluk ve olumsuzluğa rağmen, milletimizin bağımsızlığından asla vazgeçemeyeceğini tüm dünyaya göstermişlerdir. Bu duygu ve düşüncelerle onuru ve namusu için kendini feda eden şehitlerimizi, gazilerimizi ve fedakar halkımızı saygıyla, minnetle anıyorum” dedi.

Program okul korosu tarafından birbirinden güzel Gaziantep türkülerinin seslendirilmesi ile son buldu.