img_3740
Ünsal Ören Özel Okulları bünyesinde bulunan Nizip Özel Ünsal Ören Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin öğretmen ve öğrencileri tarafından“ Bir Zarif” isimli şiir dinletisi düzenlendi.

Abdurrahim Karakoç’tan Atilla İlhan’a, Ümit Yaşar Oğuzcan’dan Arif Nihat Asya ve Sabahattin Ali’ye kadar birçok ünlü şairin eserlerini seslendiren öğretmen ve öğrenciler adeta şiir ziyafeti çekti.

Nizip Ticaret Borsası Konferans Salonu’nda düzenlenen şiir dinletisine Ünsal Ören Özel Okulları Kurucusu Ünsal Ören, Nizip Özel Ünsal Ören Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdiresi Türkan Kutsal, öğretmenler, öğrenciler ve veliler ile çok sayıda davetli katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan program Ünsal Ören Özel Okulları Kurucusu Ünsal Ören’in açılış konuşması ile devam etti. Ören, konuşmasında, bünyelerinde bulunan okullar ile ilgili kısa bir bilgi verirken böyle anlamlı ve güzel bir etkinlik düzenleyen Nizip Özel Ünsal Ören Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerini tebrik etti.

Ünsal Ören Özel Okulları Kurucusu Ünsal Ören’in konuşmasının ardından söz alan Nizip Özel Ünsal Ören Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdiresi Türkan Kutsal ise her öğrencinin bir çiçek olduğunu söylerken etkinliğe katkıda bulunan öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

Açılış konuşmalarının ardından öğretmen ve öğrencilerin seslendirdiği şiir ve türküler büyük beğeni topladı. Geceye katılanlar içlerine işleyen şiirlerle duygulanırken zaman zaman seslendirilen türkülerle de eğlenceli dakikalar yaşadı.

Geceye damgasını vuran isim ise minik Batuhan Enes Bulut oldu. Okuma-yazma bilmemesine rağmen İstiklal Marşı'nı ezbere okuyan Batuhan Enes katılımcılardan tam not aldı. İstiklal Marşı'nı hatasız okuyan minik Batuhan dakikalarca alkışlandı.

Türkülerle süslenmiş şiir tadındaki gecenin sonunda Nizip Özel Ünsal Ören Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdiresi Türkan Kutsal, Ünsal Ören Özel Okulları Kurucusu Ünsal Ören’e çiçek takdim etti.

Şiir dinletisi toplu hatıra fotoğrafı çektirilmesi ile sona erdi.