003
Özel Ünsal Ören Eğitim Kurumları, 3 Aralık Dünya Engelliler günü nedeniyle Türkiye Sakatlar Derneği Gaziantep Şubesi Engelsiz İstihdam Merkezi’ni ziyaret ederek tekerlekli sandalye yardımında bulundu.

Ünsal Ören Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Üyesi Ali Ören ile Sağlık Koleji öğrencilerinin katıldığı programda Türkiye Sakatlar Derneği Gaziantep Şube Başkanı Hulusi Kalender Engelsiz İstihdam Merkezi ile ilgili bilgi verdi.

İş-kur İl Müdürlüğü ile ortak olarak yaptıkları çalışmaları anlatan Kalender, “Amacımız engelli vatandaşlarımızın kimseye muhtaç olmadan yaşamlarını sürdürebilmeleri, üretken, bağımsız, özgüvenleri tam, aile ve ülke ekonomisine katkı sağlayan bireyler haline getirilmesidir” dedi.

Ali Ören ise engelsiz yaşam adına yapılan projeleri takdirle karşıladıklarını ve bu anlamda kurum olarak destek olmaya devam edeceklerini dile getirerek “Bir eğitim kurumu olarak kurulduğumuz günden bu yana başta engelli vatandaşlarımız olmak üzere dezavantajlı bütün toplum kesimleriyle gerek eğitim gerekse de yaşamın diğer alanlarında dayanışma içinde olmaya büyük özen gösteriyoruz” dedi.

Engelsiz İstihdam Merkezinde bulunan Engelsiz Atölyeleri gezen öğrenciler, kursiyerlerin ürettikleri ürünleri inceledi.

Ziyaret Ünsal Ören Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Üyesi Ali Ören’in Türkiye Sakatlar Derneği Gaziantep Şube Başkanı Hulusi Kalender’e çiçek takdiminde bulunması ve hatıra fotoğrafı çektirilmesi ile sona erdi.